Brand: No Brand
Free Shipping
1,3681,883-27%
In Stock
SKU: CU-1157231-1951790
Specifications
  • Voltage: 12V
  • No-Load Speed: 12000RPM
  • Information Voltage: AC 220V/50Hz
  • Yield: DC 12V , 0.8A ,
  • Throw : 0.5-3.0mm
  • Torsion : 530 g/cm
  • Pivoting speed : 8000-12000rpm
  • Measurements
  • Principle item measurements: 162x40mm (L x W)
  • Principle item weight: 120g
Product Details
Description: Mini PCB Drill Set (Normal Quality)
Specification:
  • Voltage: 12V
  • No-Load Speed: 12000RPM
  • Yield: DC 12V , 0.8A ,
  • Throw : 0.5-3.0mm
  • Torsion : 530 g/cm
  • Measurements
  • Principle item weight: 120g
Package Include:
  • 1 Electric Drill
  • 5 Drills (Φ0.5 , 1.0 , 1.5 , 2.5 , 3.0mm)
  • 4 Grinds
  • 5 Attachment Fixtures (Φ0.5 , 1.0 , 1.5 , 2.5 , 3.0mm)
  • 1 Screw Head
  • 1 Sander
  • 1 Power Adapter
  • 1 Tool Box
Sold By
Positive Seller Ratings
91%